Genel Başkan'dan Basın Açıklaması
Kayıt No :
Ekleme Tarihi : 10 Haziran 2020 Çarşamba
İzlenme/Hit : 1404
Ekleyen :
  • Açıklama
  • Diğer Resimler
  • Tavsiye Et

 

 

‘’SESSİZ çoğunluğun SESİ olmaya geliyoruz.’’


İşçi sendikaları çalışanların ekonomik, sosyal, kültürel, hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek Sorunları çözme amacı ile kurulmuş, Anayasal ve yasal güvence altındaki kuruluşlardır.

 

Üyelerinin çalışma koşullarını iyileştirmek, ücretlerini artırmak, çeşitli ekonomik, sosyal, kültürel haklar sunmak, iyi bir çalışma ortamı sağlamak toplu iş sözleşmesi yapmak ve işyerlerinde uygulanmasını sağlamak temel görevleri arasındadır.

 

Türkiye'de yıllara göre sendikalaşmada artış yaşanmasına karşın işçilerin halen yüzde 87'si sendikasız ve güvencesiz olarak çalışmaya devam etmektedir. Ülke genelinde çalışan 14 milyon işçinin yaklaşık 2 milyonu işçi sendikalarına üye iken 12 milyon civarındaki işçi de herhangi bir sendikaya üye değildir. Yani işçilerin yüzde 13'si sendikalı yüzde 87'ü sendikasızdır.

 

Sendikalı olmak bir işçinin Anayasal hakkıdır. Bu minvalde YEREL İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mehmet MİROĞLU Başkanlığında ülke genelinde ‘’SESSİZ çoğunluğun SESİ olmaya geliyoruz.’’ sloganı ile başlattığı ÜYELİK DAVETİ çalışmaları Belediyeler, Hastaneler kamu kurum ve kuruluşlarda büyük bir teveccüh ile karşılanmıştır. İşçi kardeşlerimizin ilgi odağı olmuştur.

 

Bizlerde YEREL İŞ Sendikası Ailesi olarak;


Haksızlığa uğrayanlar, hakkımı savunamadılar diyenler,  iş güvencem yok diyenler, daha iyi bir gelecek, iyi bir ücret ve sosyal haklar için, Milli ve manevi değerlerimiz konusunda hassas, güçlü bir Türkiye özlemi çeken, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe önem veren adil bir gelir dağılımını savunan tüm işçi kardeşlerimizi YEREL İŞ Sendikası çatısı altında birleşmeye ve üye olmaya davet ediyoruz.

 

GELİN BİRLİK OLALIM YARINLARIMIZI BİRLİKTE İNŞA EDELİM.

 

 

                                                                                                                             

Bu Kayıt İçin Başka Resim yok.
Adınız ve Soyadınız :
E-Mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı ve Soyadı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :

Diğer Kayıtlar
 

İstatistikler :     Bugün   ( 2 )       Dün   ( 25 )       Tekil   ( 22900 )        Çoğul   ( 57787 )      Kişi Ziyaret Etmiştir.  

 
  Ana sayfa  DUYURU 1
 Organizasyon Şeması
 İş Güvencesi
 Yerel İş'ten MİSİAD Ziyareti
 GÜDAPAFED ZİYARET
 Genel Başkan'dan Basın Açıklaması
 Genel Başkan'dan Çağrı
  Hakkımızda
  Önemli Duyurular
  Video Galeri
  Resim Galeri
  İletişim
     
http://yerelis.org.tr Yerel iş Sendikası