Genel Başkan'dan Çağrı
Kayıt No :
Ekleme Tarihi : 2 Haziran 2020 Salı
İzlenme/Hit : 1806
Ekleyen :
  • Açıklama
  • Diğer Resimler
  • Tavsiye Et

 

YEREL İŞ SENDİKASINDAN HÜKÜMETE ÇAĞRI

 

İŞKUR’un Toplum Yararına Programlar kapsamında ülke genelinde binlerce işçi evine ekmek götürmektedir. Ancak şu anda Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ve kamu kurumlarında Toplum Yararına Programlar kapsamında çalışan binlerce işçi çalışma sürelerinin dolmasıyla birlikte işsiz kaldı. Dolayısıyla Yerel İş Sendikası olarak, hükümetimize çağrıda bulunarak; Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçirdiğimiz şu günlerde hiçbir işçinin işten çıkarılmamasını 696 KHK ile 4d Statüsünde istihdam edilmelerini talep ediyoruz.

 

Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda, kamu kurumlarında Toplum Yararına Programlar kapsamında çalışan binlerce işçi çalışma sürelerinin dolmasıyla işsiz kaldı. İŞKUR’un Toplum Yararına Programlar kapsamında çalışanların sayısı ülke genelinde 100 binleri bulurken, bu kardeşlerimiz, en fazla 9 aylık sürelerle ‘Kursiyer’ adı altında kamuda istihdam ediliyorlar, haftada 45 saat çalışıyorlar, asgari ücret alıyorlar, kıdem ve ihbar tazminatları yok ve sosyal hakları da bulunmamaktadır. Hükümetimize çağrıda bulunarak, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçirdiğimiz şu zamanlarda TYP kapsamında çalışan işçilerin, işten çıkarılmamalarını ve kadrolu istihdam edilmelerini istiyoruz.

 

YEREL İŞ SENDİKASI olarak, kurulduğumuz günden beri üyemiz olsun veya olmasın tüm emekçi kardeşlerimizin hakkını sonuna kadar savunduk, savunmaya da devam edeceğiz, her zaman yanlarında olduk, olmaya devam edeceğiz, hiçbir sorunu söylemekten çekinmedik, bu saatten sonrada söylemekten çekinmeyeceğiz. Bugüne kadar doğruları söylemekten bir adım dahi geri atmadık, bundan sonra atmayacağız. Yerel İş Sendikası var olduğu sürece işçi kardeşlerimiz yalnız değildir.

 

Aynı zamanda Belediyeler bünyesinde bulunan belediye şirket işçileri ve Kitlerde Çalışan ve kadro alamayan kardeşlerimizi de unutmadık, Bir an önce yeni bir düzenleme yapılarak bu kardeşlerimizin de kadroya alınmalarını talep ediyoruz.

 

Dolayısıyla milli ve manevi değerlerimiz konusunda hassas, güçlü bir Türkiye özlemi çeken, birlik ve beraberliğe ve kardeşliğe önem veren, adil bir gelir dağılımını savunan bütün işçi kardeşlerimizi YEREL İŞ SENDİKASI çatısı altında birlik olmaya davet ediyorum. Gelin güzel ve mutlu yarınlarımızı hep birlikte inşa edelim.

 

 

Bu Kayıt İçin Başka Resim yok.
Adınız ve Soyadınız :
E-Mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı ve Soyadı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :

Diğer Kayıtlar
 

İstatistikler :     Bugün   ( 2 )       Dün   ( 25 )       Tekil   ( 22900 )        Çoğul   ( 57785 )      Kişi Ziyaret Etmiştir.  

 
  Ana sayfa  DUYURU 1
 Organizasyon Şeması
 İş Güvencesi
 Yerel İş'ten MİSİAD Ziyareti
 GÜDAPAFED ZİYARET
 Genel Başkan'dan Basın Açıklaması
 Genel Başkan'dan Çağrı
  Hakkımızda
  Önemli Duyurular
  Video Galeri
  Resim Galeri
  İletişim
     
http://yerelis.org.tr Yerel iş Sendikası